Tylko jeden krok do finału Pucharu Polski!

Gramy dalej. Po trudnym meczu z Błonianką Błonie gramy dalej w Pucharze Polski. Jeszcze jeden mecz i będziemy w finale. Do półfinału pucharu zakwalifikowały się zespoły:

• Sokół Serock (LO)
  • Sparta Jazgarzew (IV)
  • Victoria Sulejówek (IV)
  • MKS Piaseczno (LO)

Półfinał zostanie rozegrany 21 listopada 2015 r. o godz. 12.00.

Mecz z Błonianką nie od początku przebiegał po naszej myśli. Już w 5’ pada gol dający przewagę gościom. Zawodnicy Błonianki rozrzucili naszą obronę i udało im się umieścić piłkę w siatce. 0:1. Rzucamy się do walki. W 7’ Patryk Kalinowski po dośrodkowaniu nie sięga głową piłki. W 17’ Messi jest minimalnie od zdobycia bramki. Po walce kieruje futbolówkę do bramki, jednak strzał jest zbyt lekki i obrońca Błonianki wybija piłkę z linii bramkowej. Do końca I połowy próbujemy się przedrzeć w szesnastkę przeciwników stwarzając kilka świetnie wyglądających akcji. Jednak cały nasz wysiłek nie przynosi efektu bramkowego. Dobrą sytuację miał Grzesiek Oktaba, który w 38’ uderza głową piłkę w światło bramki, niestety prosto w bramkarza. Pierwsza połowa kończy się przewagą Błonianki 0:1. Ale mecz trwa dalej.

W drugiej połowie rzucamy się na gości. 47’ próba strzału z 25 metra, 49’ Messi dogrywa do Grześka – strzał pomocnika niecelny. W 52’ kolejna niewykorzystana sytuacja. W 58’ Michał Durzyński długim wykopem śle piłkę przez całe boisko do Grześka Oktaby. Grzesiek dorzuca w pole bramkowe, niestety nikt nie sięga piłki. W 61’ wykonujemy szybki rzut autowy. Krystian Szambelan ma dogodną pozycję do oddania strzału, jednak na drodze piłki ponownie staną bramkarz gości. W 71’ po silnym strzale Misiek prezentuje swoje umiejętności. Piękna obrona. 74’ – stało się, przegrywamy 0:2. Mimo wielu sytuacji z naszej strony to goście strzelają drugą bramkę w meczu. Ale z nie takich opresji wychodził nasz Sokół. W 81’ Krystian oddaje mocny strzał z pierwszej piłki, niestety obok bramki. W 84’ gościom ponownie udało się przedrzeć przez naszą obronę i znowu Misiek broni pewną bramkę. W 85’ pada bramka kontaktowa. Zamieszanie pod polem bramkowym gości. Tym razem piłki podanej przez Krzyśka Szymańskiego nie marnuje Bartosz Szydłowski. 2:1! Mimo, że tylko pięć minut regulaminowego czasu gry, wszystko jest możliwe. W 87’ Krystian zostaje faulowany w polu karnym przez bramkarza Błonianki. Ręka sędziego głównego wskazuje jedenastkę, jednak asystent dopatrzył się spalonego. Zmian decyzji i goście rozpoczynają grę. W wyniku całej tej dwuznacznej sytuacji z boiska zostaje usunięty trener Sokoła. Doliczone 5 minut do regulaminowego czasu gry. W 93’ sędzia musi wskazać jeszcze raz jedenastkę. Po próbie strzału Szydlaka piłka odbija się od ręki zawodnika gości. Mamy rzut karny i szansę na wyrównanie. 2:2. Piłkę w siatce pewnie umieszcza Bartosz Szydłowski (94’). Koniec. Wynik spotkania rozstrzygną rzuty karne.