Sokół Serock - PKS Radość 1:1

W sobotę (30 maja 2015r.) mogliśmy obejrzeć mecz 27 kolejki drużyny Sokoła Serock na naszym stadionie. Kibice nie zawiedli i przy ponad 80 osobowej publiczności mogliśmy oglądać mecz z PKS Radość.

Drużyna Sokoła na tym etapie rozgrywek w okrojonym składzie. Zamiast Michała Durzyńskiego (Miśka) w bramce staje Łukasz Karpik (Karpiu). Kontuzja wyklucza z gry Dominika Pakiełę, w meczu nie zagrał również Adrian Koza.

W pierwszych minutach drużyna z Radości wywiera mocną presję. Już w 4’ nasz bramkarz pewnie łapie piłkę w koszyczek. W 11’ rzut wolny podyktowany na rzecz gości. Piłka przechodzi pomiędzy dwoma zawodnikami ustawionymi w murze i wpada do bramki. 0:1 dla PKS Radość. Nie tak w założeniach miał przebiegać mecz. W 15’ przy błędzie naszej obrony pada silny strzał z 20 metra, ale Karpiu przy pięknej paradzie wybija piłkę poza bramkę. Po rzucie rożnym szybka kontra z naszej strony. Patryk Kalinowski (Messi) marnuje 100% sytuację uderzając piłką w obrońcę z Radości. W 27’ w starciu z obroną gości Messi jest faulowany i on też wykonuje rzut wolny. Piłka przechodzi nad murem i uderza w spojenie bramki. Była szansa wyrównać wynik i rozpocząć mecz od początku. Końcówka drugiej połowy należy do naszej drużyny. W 37’ bramkarzowi gości udaje się wybronić silny strzał, powtórka uderzenia i znów broni, jeszcze jedno uderzenie i piłka nie może znaleźć drogi do siatki. W 44’ brutalny faul na świetnie dysponowanym naszym bramkarzu. Sędzia wyciąga żółty kartonik dla zawodnika Radości, chociaż bardziej na miejscu byłby czerwony. Łukasz opuszcza boisko na noszach i przy brawach trybun. Miejsce w bramce zajmuje Michał Durzyński. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:1.

Druga połowa meczu z jednej i drugiej strony bez większych emocji. Lagowanie piłki, niecelne podania. Dopiero w końcówce meczu zawodnicy Sokoła troszkę pograli. W 67’ minucie rzut rożny wykonuje Patryk Kalinowski. Piłka omija obrońców Radości i wpada po długim słupku do bramki gości. Mamy 1:1. 78’ bardzo niebezpieczna dla naszej drużyny. Po rzucie wolnym goście przeprowadzają szybką kontrę. Daniel Głowacki, który wszedł na boisko w 68’ skutecznie uniemożliwia strzelenie bramki. Końcówka meczu, nasze Sokoły bardzo chcą wygrać. W 86’ Messi ma kolejną setkę. Bramkarz odbija piłkę wprost na lewą nogę Patryka, silny strzał niestety w słupek. Mecz kończy się wynikiem 1:1.

Szkoda że możemy dopisać tylko jeden punkt. Na wyróżnienie w meczu z Radością zasługuje Łukasz Karpik, który zagrał bardzo dobry mecz.

Następny mecz ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki 07 czerwca o godz. 11.00.