Słabe spotkanie naszych Sokołów.

W sobotę rozegraliśmy kolejny mecz ligowy. Przeciwnikiem był zespół z Łochowa zajmujący ostatnie miejsce w tabeli. Mimo odniesionego zwycięstwa mecz nie był porywający i atrakcyjny dla kibiców.

Zaczynamy. Już w 20 sekundzie dobrej sytuacji nie wykorzystuje Grzesiek Oktaba. Pierwsze minuty meczu należą do nas, kilka ładnie skonstruowanych akcji przynosi nam prowadzenie. W 10’ sytuację rozpoczyna Rafał Choszcz, wywalcza piłkę w środku pola i podaje do Grześka. Grzesiek przerzuca piłkę na prawą stronę do Sylwestra Szambelana a ten od słupka umieszcza piłkę w siatce. 1:0. W 13’ Krystian Szambelan podaje w pole bramkowe, lecz piłka jest za mocna i Sylwester jej nie sięga. 17’meczu i mamy remis. Niepotrzebne dryblingi w środku pola powodują stratę piłki. Zawodnik gości mocno dośrodkowuję z końca boiska. Strzał głową i Michał Durzyński jest bezradny. 1:1. Na boisku robi się nerwowo. Niebezpieczną sytuację stwarza Kuba Groszkowski faulując na 30 metrze. W 24’ ŁKS wykonuje rzut rożny, jesteśmy minimalnie od bramki samobójczej. W 27’ ładnie z piłką wychodzi Rafał Choszcz, podaje piłkę do Patryka Kalinowskiego, a ten strzela prosto w nogi bramkarza. W 35’ Grzesiek uderza piłkę w światło bramki, lecz niestety za lekko. W 38’ wychodzimy na prowadzenie. Krystian dostaje długą piłkę od Groszka, kiwka na prawej stronie i precyzyjne podanie do Patryka, który zamienia je na bramkę. 2:1. Do końca I połowy mamy jeszcze kilka sytuacji bramkowych, jednak wynik pozostaje bez zmian.

Zaczynamy drugą połowę prowadząc 2:1. Sytuacja wygodna jednak nie dająca jeszcze komfortu. W 54’ mamy ładny element rozegrania. Grzesiek przerzuca piłkę do Sylwka, ten odgrywa za głęboko. W 59’ sędzia przyznaje nam rzut rożny. Piłka omija obrońców i Grzesiek ma miejsce na oddanie czystego strzału, niestety futbolówka ląduje obok bramki. W 62’ Rafał oddaje swój pierwszy strzał w naszej drużynie, szkoda że tak lekko. W 70’ 100% sytuację mają goście. Jeden z naszych obrońców chcąc wycofać piłkę do bramkarza podaje wprost pod nogi zawodnika z Łochowa. Na nasze szczęście strzał daleko mija naszą bramkę. 75’, 80’ i 89’ Krystian mocno obija słupki i poprzeczkę bramki gości. W 90’ Misiek pokazuje swoje umiejętności broniąc bardzo silny strzał. W doliczonym czasie obie drużyny próbowały coś jeszcze zrobić, ale nie przyniosło to efektów. Mecz kończy się wynikiem 2:1.

Nie był to najładniejszy mecz w wykonaniu naszej drużyny. Lecz następne na pewno będą lepsze. Myślę, że warto wyróżnić Daniela Głowackiego, który rozegrał bardzo porządne spotkanie.

Następny mecz rozegramy na naszym stadionie już w środę 07-10-2015 r. (godz. 18.30) z Żyrardowianką Żyrardów. Stawką będzie kolejna runda Pucharu Polski. Drużyna z Żyrardowa gra w IV lidze i obecnie zajmuje w tabeli 14 miejsce.

Zapraszamy do kibicowania!

Bramki:

• 1:0 Sylwester .Szambelan (asysta. G.Oktaba)
  • 1:1 ŁKS Łochów
  • 2:1 Patryk Kalinowski (asysta K.Szambelan)