Pewna wygrana z Gromem!

W gęstej mgle rozegraliśmy przedostatni mecz rundy jesiennej. Przeciwnikiem był zespół Grom Warszawa, znajdujący się kilka miejsc wyżej w tabeli. Dzięki wygranej wskoczyliśmy na trzecie miejsce. Spodziewaliśmy się meczu trudnego i ostrego. I taki też był.

Już pierwszych minutach meczu Grom stworzył niebezpieczną sytuację pod naszą bramką. I pierwsze 15 minut należało do gości. W 14’ udaje nam się stworzyć dogodną sytuację, Krystian Szambelan oddaje strzał po ziemi lecz piłka mija bramkę. W 17’ Krystian po opanowaniu wysokiej piłki ponownie uderza i również obok bramki. Zaczynamy cisnąć zawodników z Warszawy. W 18’ Patryk Kalinowski uderza piłkę z fałszu, ale strzał jest za lekki. W 19’ pada pierwsza bramka dla Sokoła. Krystian długim podaniem znajduje Grześka Oktabę a ten silnym strzałem umieszcza piłkę w bramce. 1:0! W 23’, 25’ i 28’ następuje seria fauli naszych obrońców blisko pola karnego. Jednak zawodnicy gości nie wykorzystują dogodnych sytuacji i tylko obijają szczelnie ustawiony mur. W 41’ Grzesiek minimalnie od asysty, dośrodkowuje w pole karne jednak Sylwester Szambelan nie sięga piłki. W 42’ sędzia przyznaje nam rzut rożny. Krystian doskonale dorzuca a całą akcję na bramkę zamienia Rafał Choszcz. Brawo Rafał! Do przerwy Sokoły prowadzą 2:0.

Początek drugiej połowy należy do Sokoła. W 47’ Patryk wypuszcza się w długi rajd pod bramkę gości, zamieszanie pod bramką i niestety obrońca Gromu wywala piłkę z linii bramkowej. W 49’ kolejna dogodna sytuacja. Krystian wykonuje rzut wolny, Patryk uderza głową i piłka minimalnie mija bramkę. W 61’ prowadzimy 3:0! Asystę zalicza Sylwester Szambelan dorzucając piłkę lewą nogą [sic!]. Bramkę głową zdobywa Grzegorz Oktaba. Podwyższyć wynik próbuje jeszcze w 77’ Krystian oddając bardzo mocny strzał. Ostatnie 10 minut meczu robi się bardzo nerwowe. W 79’ po rzucie wolnym, nie pozwala piłce wpaść do bramki Bartosz Szydłowski. A jednak stało się! W 89’ wynik meczu ustalają goście. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym piłka wpada do naszej bramki. 3:1!

Zawodnicy obu drużyn rozegrali ładne i ciekawe spotkanie. Cieszą zdobyte 3 punkty i trzecie miejsce w tabeli. Oby tak dalej!

Bramki:

• 17' - Grzegorz Oktaba (a. Krystian Szambelan)
  • 42' - Rafał Choszcz (a. Krystian Szambelan)
  • 61' - Grzegorz Oktaba (a. Sylwester Szambelan)

Ostatni mecz rundy jesiennej w LO zagramy z Dębem Wieliszew (liderem grupy) w sobotę 14 listopada.

21 listopada (godz. 15.00) półfinał Pucharu Polski! Zapraszamy do kibicowania.