Ciężko wypracowany punkt

W połowie listopada zakończyliśmy rundę jesienną rozgrywek ligi okręgowej. Przeciwnikiem Sokoła był Zespół Dębu Wieliszew. Spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym i chyba zasłużenie. Obie drużyny miały niewykorzystane sytuacje. I obu zabrakło odrobiny szczęścia, aby zakończyć mecz zwycięstwem.

Pierwszą połowę spotkania gramy pod silny wiatr, który mocno utrudnia grę długą piłką. Już w 3’ zawodnik Dębu dostaje na nogę przypadkową piłkę, strzał broni Michał Durzyński. W 6’ Kacper Oleś uderza z 20 metra, jednak za słabo. W 11’ Sokoły mają dobrą sytuację na strzelenie bramki, zabrakło kilku centymetrów, aby Grzegorz Oktaba umieścił piłkę w siatce. Szybka kontra zawodników Wieliszewa i Misiek musi prezentować swoje umiejętności. W kolejnych minutach mamy problem z wyprowadzeniem piłki, dużo gry w środku pola przy delikatnej przewadze Dębu. W 32’ Rafał Choszcz wywalcza rzut rożny, niestety niewykorzystany. W 34’ po kontrze, Patryk Kalinowski przez niefortunny upadek nie kończy akcji. 42’ meczu przynosi nam 100% sytuację. Messi sam na sam z bramkarzem Dębu, jednak piłka źle układa się na nodze i mamy kolejny rzut rożny. Stały fragment próbuje zakończyć Krzysiek Szymański, który jest minimalnie od podwyższenia wyniku. Kolejny rzut rożny mamy w 44’. Świetnie wykonany przez Messiego próbuje wykończyć Bartosz Szydlak. Strzał głową o ziemię i piłka bardzo blisko omija słupek. Koniec I połowy 0:0.

W drugiej połowie gramy z wiatrem. Wszyscy liczymy na zwycięstwo i trzy punkty wywiezione z Wieliszewa. W 53’ Grzesiek Oktaba wywalcza piłkę w rogu boiska, udane podanie do Patryka. Messi oddaje strzał prosto w bramkarza. W 61’ Szydlak wypuszcza Grześka jednak podanie jest odrobinę za mocne. W 73’ Krzysiek próbuje wykorzystać korzystny wiatr i uderza z daleka, jednak niecelnie. W 79’ mamy najlepszą sytuację bramkową. Patryk Kalinowski zakłada siatę zawodnikowi Dębu, udane podanie do Grześka, ten oddaje mocny strzał jednak prosto w bramkarza. Po odbitej piłce całą sytuację próbuje zakończyć Messi, uderza głową piłkę lecz i tym razem bramkarz staje jej na drodze. Do końca meczu nic się nie zmienia. Obie drużyny próbują lecz bez efektu. 0:0!

Krótkie podsumowanie rundy jesiennej.

Sokół zdobył 28 punktów i plasuje się na 5 miejscu w tabeli za zespołami: Promnik Łaskarzew (33 pkt.), Legionovia (33 pkt.), Dąb Wieliszew (32 pkt.) i Grom Warszawa (30 pkt.). Po piętach depcze nam Świt II N.D.M. (25 pkt.)

Sokół wygrał 9 spotkań, 1 zremisował i 5 przegrał. Strzeliliśmy 27 bramek z czego 17 u siebie. Straciliśmy 20 bramek w tym 14 na swoim boisku. Do tej pory zawodnicy Sokoła zostali ukarani 26 żółtymi kartkami i żadną czerwoną.

Najlepszym strzelcem jest Patryk Kalinowski (8 bramek), tuż za nim Grzegorz Oktaba (6 bramek). Najlepiej asystującym jest Krystian Szambelan (10 asyst), goni go Grzegorz Oktaba (6 asyst). W klasyfikacji kanadyjskiej pierwsze miejsce przypada Krystianowi z 13 punktami. Najdłużej na boisku spędzili: Krzysztof Szymański (1330 min.), Grzegorz Oktaba (1098 min.), Bartosz Szydłowski (1085 min.) i Michał Durzyński (1080 min.). I to chyba tyle.

A już 21 listopada zapraszamy na spotkanie półfinału Pucharu Polski. Mecz Sokół Serock - Sparta Jazgarzew zostanie rozegrany na serockim stadionie o godz. 15.00.