Sokół wysoką wygraną rozpoczyna rundę wiosenną!

Wrażenia pomeczowe kapitana Sokoła Serock - Sylwestra Szambelana.

Myślę, że drużyna wypadła bardzo pozytywnie. Spełniliśmy bardzo dobrze oczekiwania trenera. W każdym sektorze boiska nikt nie odstawiał nogi, walczył. Chłopaki z przodu zrobili robotę, strzelili to co mieli. 7:0, wynik sam mówi za siebie, byle tak dalej. Możemy patrzeć w przyszłość pozytywnie.

Meczem z Legionem Warszawa rozpoczęliśmy rozgrywki rundy wiosennej. Blisko 80-osobowej publiczności zawodnicy Sokoła Serock zapewnili wspaniałe widowisko, odnosząc pewne zwycięstwo 0:7. Trzeba zaznaczyć, że pierwszy mecz z Legionem przegraliśmy 1:2. Kto nie widział dzisiejszych zmagań ten niech żałuje.

Na pierwszą połowę drużyna wyszła mocno skoncentrowana. Co dało się zauważyć na boisku. W 3’ po rzucie rożnym, Krystian Szambelan sprawdza bramkarza gości, lecz strzał jest za lekki. 3 minuty później delikatnie pudłuje Patryk Kalinowski. A w 10’ GOLLL! Prowadzimy 1:0. Po rzucie z autu Rafał Choszcz przedłuża głową podanie do Patryka. Piękny półobrót i piłka ląduje w siatce. Kilka następnych minut to gra w środku pola. W 19’ po kolejnym rzucie rożnym, minimalnie od podwyższenia wyniku jest Paweł Calak, który uderza piłkę głową. Mimo przewagi naszej drużyny goście stwarzają niebezpieczne sytuacje. W 20’ oddają strzał z 20 m, lecz piłka przelatuje nad bramką. W 24’ po zamieszaniu pod naszą bramką, pewną interwencją wykazuje się Łukasz Karpik. W 26’ po podaniu Krystiana Patryk ma ponownie piłkę na nodze, lecz dobrze interweniuje bramkarz Legionu. W 33’ Krystian rozpędza się prawą stroną, wchodząc z piłką w pole bramkowe, celnego podania jednak nie wykorzystuje Patryk obijając obrońcę z Warszawy. W 36’ po kolejnym rzucie rożnym Bartek Szydłowski uderza piłkę w kierunku bramki, jednak i ten strzał jest niecelny. Już minutę później Paweł Calak próbuje zaskoczyć bramkarza gości oddając strzał z 25 m, wywalcza jednak kolejny rzut rożny. W 38’ pada kolejna bramka dla Sokoła. Prowadzimy 2:0. Po błędnym wybiciu przez bramkarza Legionu piłkę przechwytuje Sylwester Szambelan. Podanie zamienia na bramkę Krystian. W 42’ ładnie wychodzi Tomasz Lipski, ale podanie do Patryka jest już za mocne. Końcówka pierwszej połowy a nasi zawodnicy nie zwalniają tempa. W 45’ Paweł Calak wywalcza piłkę w środku boiska, podanie do Bartka a ten przez całą szerokość dorzuca do Grześka Oktaby. Grzesiek nie marnuje swojej szansy i podwyższa wynik na 3:0. Z wysoką zaliczką schodzimy do szatni. Uf!

Gwizdek sędziego rozpoczyna drugą połowę meczu. I już w 50’ pada kolejna bramka. Swojego drugiego gola strzela Grzesiek Oktaba a asystę zapisuje sobie Krystian. 4:0. W 53’ piłkę rozdaje Rafał Choszcz a Krystian oddaje strzał w światło bramki, jednak bramkarz Legionu wykazuje się dużą czujnością i pewnie łapie piłkę. W 54’ Patryk uderza na bramkę lecz strzał jest za lekki. W 55’ sfaulowany zostaje Rafał Choszcz. Do piłki podchodzi Patryk, ładne uderzenie i piłka obija poprzeczkę. W 58’ kolejny rzut wolny. Tym razem ten stały fragment gry będzie wykonywać Krystian. Podanie do Patryka, strzał, piłka odbija się od bramkarza. Na szczęście mamy Pawła Badenko, który umieszcza piłkę w siatce. Prowadzimy 5:0. W 60’ minucie Krystian po otrzymaniu piłki od Tomka Lipskiego podcinką lobuje nad bramkarzem gości i gdyby tylko piłka szła w światło bramki… W 69’ po jednym z niewielu błędów naszych obrońców, zawodnicy oddają strzał w kierunku naszej bramki na szczęście niecelny. W 70’ kolejny GOLLL. Po wrzutce Krystiana wynik na 6:0 podwyższa Patryk Kalinowski. Na boisku pojawia się kilku nowych zawodników. Z boiska schodzą Sylwester Szambelan (73’) Rafał Chosz, Patryk Kalinowski (77’) a ich miejsce zajmują kolejno Kuba Bartosiewicz, Rafał Chmielewski i Maciej Karpik. W 82’ Maciek Karpik jest minimalnie od zdobycia pierwszej bramki w tym sezonie. 83’ i coś niesamowitego, pada kolejny gol. Grzesiek Oktaba nie decyduje się na strzał i podaje do Krystiana, który zmusza zawodników Legionu do rozpoczęcia gry z połowy boiska. Prowadzimy 7:0. W końcówce meczu jeszcze dwukrotnie próbujemy zagrozić drużynie z Warszawy. Sędzia kończy mecz równo po 90 minutach. ZWYCIĘSTWO 7:0.

Mecz fajny i ciekawy. Zawodnicy zagrali piłką stwarzając wiele sytuacji a część z nich udało się zamienić na bramki. A najważniejsze, że zagrała drużyna.

Legion Warszawa - Sokół Serock 0:7

Bramki strzelali:

• 10' - Patryk Kalinowski, asysta Rafał Choszcz
  • 38' - Krystian Szambelan, asysta Sylwester Szambelan
  • 45' - Grzegorz Oktaba, asysta Bartosz Szydłowski
  • 50' - Grzegorz Oktaba, asysta Krystian Szambelan
  • 58' - Paweł Badenko, asysta Patryk Kalinowski
  • 70' - Patryk Kalinowski, asysta Krystian Szambelan
  • 83' - Krystian Szambelan, asysta Grzegorz Oktaba

Następny mecz już w najbliższą sobotę o godz. 11.00. Przeciwnikiem naszych Sokołów będzie zespół Wilga II Garwolin. Wilga zajmuje obecnie 15 miejsce w tabeli z 7 punktami na koncie.