Pewne zwycięstwo w meczu z Radością

W środowe popołudnie rozegraliśmy mecz z PKS Radość. Spotkanie zaplanowane na godz. 18.00 rozpoczęło się półgodzinnym opóźnieniem.

Gwizdek sędziego rozpoczyna spotkanie. I już 10’ Krystian Szambelan wjeżdża z piłką prawie do bramki gości, brakuje tylko oddania strzału z prawej nogi. 16’ przynosi nam powtórkę poprzedniej akcji. W 18’ sędzia dyktuje pierwszy rzut wolny w tym spotkaniu. Po wrzutce Krystiana, okazji nie wykorzystuje Paweł Calak i wybija piłkę poza bramkę. 20’ meczu i wychodzimy na prowadzenie. 1:0. Rafał Chmielewski celnie podaje do Krystiana, przełożenie piłki na lewą nogę i gol. Goście jednak nie chcą łatwo oddać meczu. W 31’ słupek broni nas od remisu, który pada dwie minuty później. Po faulu Daniela Głowackiego sędzia wskazał na wapno. 33’ – wynik meczu 1:1. 43’ poważny błąd sędziego bocznego, który gwiżdże spalonego dobrze wychodzącemu Rafałowi Chmielewskiemu. Do szatni schodzimy z wynikiem 1:1.

Mały włos i w 1’ drugiej połowy padła by bramka dla Radości. Uf! W 58’ do wykonania rzutu rożnego podchodzi Krsytian Szambelan. Doskonałej wrzutki nie marnuje Marcin Stańczak, pewnie umieszczając piłkę w siatce. 2:1 dla Sokoła. W 62’ mocne uderzenie Krystiana z 25 metra zmusza bramkarza gości do wybicia piłki poza bramkę. W 68’ aut wyrzuca Rafał Chmielewski, sprytne przerzucenie piłki głową do tyłu Rafała Choszcza nie zaskakuje bramkarza z Radości. W 81’ jesteśmy świadkami dobrze skonstruowanej akcji. Rafał Chmielewski podaje do Sylwestra Szambelana, ten do Krystiana i na tablicy pojawia się 3:1 dla Serocka. W 91’ wynik spotkania na 4:1 ustala Sylwester Szambelan oddając strzał w okno bramki.

Sokół Serock – PKS Radość 4:1.