Kolejne trzy punkty zdobyte!

Sokół Serock jedzie na mecz

W sobotę rozegraliśmy 19 kolejkę ligi okręgowej. Przeciwnikiem naszych Sokołów był zespół Agape Białołęka. Mecz odbył się na nieźle przygotowanym boisku AWF AZS przy ul. Marymonckiej. Agape jest solidną drużyną, dobrze grającą piłką, więc spotkanie zapowiadało się na trudne i takie było.

Zaczynamy mecz

I już w 1’ minucie Patryk Kalinowski dostaje długie podanie, uderzenie i piłka leci nad bramką Agape. Przez kolejne 10’ przeciwnicy mocno atakują. Nasza drużyna zostaje zamknięta na swojej połowie. Jednak mocna obrona świetnie radzi sobie ze skrzydłowymi gospodarzy, jak również wygrywamy wszystkie stałe fragmenty. W 12’ w okolicach środka boiska faulowany zostaje Patryk Kalinowski . Do wykonania rzutu wolnego podchodzi Krzysiek Szymański. Długie podanie w szesnastkę wprost na głowę wbiegającego Rafała Choszcza skutkuje bramką. Prowadzimy 1:0. Agape niezrażone wynikiem kontynuuje swoje założenia taktyczne. W 17’ przed utratą bramki ratuje nas Łukasz Karpik. W 23’ dokładnym Rafał Choszcz dokładnym podaniem obsługuje Grześka Oktabę. Spóźniona obrona Agape i Grzesiek jest sam na sam z bramkarzem. Nasz zawodnik jednak przegrywa to starcie. W 31’ po kontrze drużyna Sokoła przeprowadza ładną akcję pod bramką gospodarzy, lecz i ta sytuacja nie podwyższ wyniku. Do końca I połowy Agape stwarza sobie kilka dogodnych sytuacji, lecz dobrze dysponowany bramkarz Sokoła Łukasz Karpik nie pozwala wpaść piłce do siatki. Koniec I połowy. Do szatni, a w zasadzie na przerwę (szatnia oddalona ponad 500 m od boiska) schodzimy z jedną bramką przewagi.

Koniec I połowy

Sędzia rozpoczyna II połowę meczu. Sytuacja na boisku wygląda podobnie do I połowy. Agape rozgrywa piłkę stwarzając niebezpieczne sytuacje, my gramy kontrę. W 56’ Patryk podaje do Grześka Oktaby jednak piłka jest za mocna i Grzesiek nie przejmuje podania. W 67’ Agape marnuje 200% sytuacje strzelając nad naszą bramką. W 71’ gospodarze wyrównują. Szybko wykonany rzut wolny zaskakuje naszych piłkarzy. Piłka uderzona głową lobuje nad Łukaszem i mamy 1:1. W 75’ odebraniem piłki Krzysiek Szymański rozpoczyna akcję dającą nam zwycięstwo. Celnie podaje do Patryka ten zwraca mu piłkę, następnie Krzysiek podaje do Krystiana Szambelana. Krystian używając nielubianej przez siebie prawej nogi umieszcza piłkę w bramce. 2:1 dla nas. Do końca meczu Agape walczy i próbuje wyrównać wynik. Jednak dowozimy zwycięski dla nas wynik do końca meczu.

Agape Białołęka – Sokół Serock 1:2.

Bramki Strzelali:

• 12' - Rafał Choszcz, a. Krzysztof Szymański
  • 71' - Agape
  • 75' - Krystian Szambelan, a. Krzysztof Szymański

Najbliższy mecz gramy w piątek 15 kwietnia 2016 r. o godz. 19.30.

Przeciwnikiem będzie Świt II Nowy Dwór Mazowiecki.

Mecz późnym wieczorem, wszyscy po pracy. Przyjdźcie i kibicujcie!!!