Mecz pełen emocji!

W środę 26 sierpnia przeciwnikiem drużyny seniorów Sokoła był zespół z Tłuszcza. Po dotychczasowych spotkaniach można się było spodziewać meczu trudnego i bardzo siłowego. I faktycznie tak było, spotkanie dostarczyło wielu emocji.

Już początek meczu pokazuje, że spotkanie będzie zażarte. W 2’ Kacper Oleś dynamicznie rusza prawą stroną i wywalcza rzut rożny. Niestety nie wykorzystany. W 7’ niebezpieczna sytuacja pod naszą bramką. Po rzucie z autu zawodnik Bobra uderza piłkę główką minimalnie obok bramki naszego bramkarza. 12’ Krystian Szambelan próbuje sowich możliwości strzeleckich. W 18’ po rzucie wolnym Krystian główką stara się umieści piłkę w bramce. Jednak obie próby niecelne. W 19’ Krzysiek Szymański mocno strzela w światło bramki. Bramkarz wywala piłkę na rożny. Również ten stały fragment gry wykonujemy nieprecyzyjnie. 29’ – stało się. Przegrywamy 0:1. Po błędzie naszego pomocnika, piłkę do nogi dostaje zawodnik Bobra. Michał Durzyński (Misiek) w tej sytuacji jest bezradny. Kolejne minuty to próby wyrównania wyniku. W 35’ Kacper ponownie rusza w rajd po skrzydle, ładna wrzutka, ale żaden z naszych zawodników nie sięga piłki. Do szatni schodzimy z jedną bramką z tyłu.

Sędzia rozpoczyna drugą połowę. Trener wprowadza pierwsze zmiany chcąc odwrócić wynik meczu. Jednak to o Bobra dostajemy szansę. Zawodnik z Tłuszcza za niesportowe zachowanie dostaje drugą żółtą kartkę (w wyniku tego czerwoną) i resztę spotkania spędza w szatni. Nasza drużyna jakby dostała zastrzyk energii. W 60’ Kacper dorzuca w pole bramkowe. Sytuacji nie marnuje Grzegorz Oktaba. Mamy 1:1!. W 61’ i 63’ Krystian Szambelan nie wykorzystuje dwóch pewnych sytuacji. W 65’ wynik na tablicy zmienia się na naszą korzyść. 2:1!. Adam Zych dorzuca z prawej strony, Grzesiek jest na swoim miejscu i wykorzystuje sytuację. Pada zwycięski GOL. W 68’ ładne dośrodkowanie Krystiana jednak Sylwester Szambelan mija się z piłką. 71’ Adam próbuje strzału na bramkę. 90’ koniec regulaminowego czasu gry. Sędzia główny dolicza 4 minuty. W 91’ Paweł Badenko sprawdza bramkarza Bobra uderzając pod samą poprzeczką. 94’ faul naszego obrońcy niebezpiecznie blisko pola karnego. Piłka uderza w słupek. Uf. Sędzia kończy mecz.

Moje osobiste gratulacje dla Grześka Oktaby za strzelone bramki, oraz dla Kacpra Olesia, który coraz lepiej czuje się w naszej drużynie.